Denní zamyšlení s Písmem

O Slově na den

14. 10. 2008 20:45
Rubrika: O Slově na den

Toto Slovo na den je z dílny lidí, kteří pořádají křesťanský tábor JUMP. Slovo na den by Ti mělo přinést chvíle ztišení, Boží slovo a modlitbu!

Několik rad, jak se Slovem na den "zacházet":

  • Ztiš se – najdi si místo a čas, kdy je to pro Tebe reálné
    - pomoci Ti může zapálená svíčka, ikona, prostý kříž. Něco na čem může spočinout Tvůj pohled a co Ti připomíná Boží přítomnost. Stůj před Pánem v pravdě, s tím, co máš právě v srdci
  • Modli se – Pros, ať Duch Boží otevře Tvé srdce, pros o jeho zvláštní přítomnost, pros, abys porozuměl(a) tomu, co Ti chce Bůh svým slovem říct.
  • Čti – text z Písma, vybraný pro ten den. Čti jej několikrát, aby k Tobě mohl promluvit.
  • Zamysli se – Je tu slib, který si mám přivlastnit? - Je tu příkaz, který mám uposlechnout? - Je tu varování, kterého mám dbát? - Je tu pravda, kterou mám poznat o Bohu nebo o sobě? - Je tu příklad, který mám následovat?
  • Modli se zpětně k Bohu – Můžeš chvíli jen tak spočinout před Boží tváří, aniž by ses snažil/a formulovat svou modlitbu do slov. Můžeš děkovat, můžeš pozvat Pána do svých úvah o přečteném slovu.
  • Podtrhni, zapisuj – verše, které Tě zvlášť osloví nebo Ti připadají důležité si můžeš v Písmu podtrhnout, popř. někam zapsat.

Slovo na den můžete také sledovat přes

Sdílet

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka