Denní zamyšlení s Písmem

19. 3. 2010

19. 3. 2010 0:00
Rubrika: O Slově na den

Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.


Ježíš mu odpověděl: ,,Já jsem cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne. Kdybyste znali mne, znali byste i mého Otce. Nyní ho již znáte, neboť jste ho viděli.“

(J 14;6 - 7)


A toto je poselství spásy, starobylé a vždy nové, jež církev hlásá od pokolení do pokolení: Kristus ukřižovaný a zmrtvýchvstalý, Naděje lidstva!


Homilie papeže Benedikta XVI. při mši svaté v Brně


Lidstvo potřebuje něco, k čemu bude vzhlížet, potřebuje také nějaké hodnoty kterými se může řídit. Když zmizí hodnoty, tak nastupuje prázdno. Potřebujeme tedy Krista, který je dokonce cestou. Mnohokrát se také již v historii došlo ke kritickým momentům ať už v životě národa nebo jednotlivce, které se jevily téměř beznadějně. A kde potom tu naději hledat ? Není nejlepší přijít k tomu, kdo jako první vstal z mrtvých a dokázal tím že vždy existuje pozitivní konec, řešení ?

Mildaborec

Zobrazeno 2320×

Komentáře

akrimka

zkusila jsem dnes doma říkat jen pravdu a skončila jsem s modřinami zamčená v koupelně, prosím všechny bratry a sestry o modlitby, podotýkám,že žiju v silně ateistické rodině. ještě jednou děkuji za přímluvy!

barbucha

To tě doma bijí..?

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka