Denní zamyšlení s Písmem

29. 7. 2010

29. 7. 2010 0:14
Rubrika: O Slově na den

Když pán ustanovuje nad čeledí služebníka, aby jim dával pokrm, který služebník je věrný a rozumný?


45Když pán ustanovuje nad svou čeledí služebníka, aby jim včas dával pokrm, který služebník je věrný a rozumný? 46Blaze tomu služebníku, kterého pán při svém příchodu nalezne, že tak činí. 47Amen, pravím vám, že ho ustanoví nade vším, co mu patří. 48Když si však špatný služebník řekne: ‚Můj pán nejde, 49a začne bít své spoluslužebníky, hodovat a pít s opilci 50tu pán toho služebníka přijde v den, kdy to nečeká, a v hodinu, kterou netuší, 51vyžene ho a vykáže mu úděl mezi pokrytci; tam bude pláč a skřípění zubů.

 

/Mt 24,45-51/

Není těžké se pro něco nadchnout, ale je těžké zůstat tomu věrný, když opadne nadšení. Pros o dar věrnosti slíbenému, svým povinnostem. Dnes zkus věrně plnit své povinnosti – včas vstát, včas přijít do školy, pomoci doma, poctivě se učit na zítřejší písemku, napsat domácí úkol opravdu doma a sám,…Pros, ať Ti Duch svatý ukáže, kde máš žít tuto svoji věrnost.

zdroj: jump.cho.cz

 

Zobrazeno 1151×

Komentáře

barbucha

Je dobré tohle slyšet a uvědomit si - že věrnost je třeba zachovat třeba i studiu, učení...většinou to tak moc neberu, bohužel...

Zobrazit 1 komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka