Denní zamyšlení s Písmem

8. 2. 2012

8. 2. 2012 0:00
Rubrika: Nezařazené

Co je platné, moji bratří, když někdo říká, že má víru, ale přitom nemá skutky?


Co je platné, moji bratří, když někdo říká, že má víru, ale přitom nemá skutky? Může ho snad ta víra spasit?
Kdyby některý bratr nebo sestra byli bez šatů a neměli jídlo ani na den,
a někdo z vás by jim řekl: „Buďte s Bohem – ať vám není zima a nemáte hlad,“ ale nedali byste jim, co potřebují pro své tělo, co by to bylo platné?
Stejně tak i víra, není-li spojena se skutky, je sama o sobě mrtvá.

/Jak 2, 14-17/

Tak kvůli tomuhle se hádal už Luther, až prohlásil celý list za slaměný, ale víra není jen vnitřní přesvědčení, ale jednání podle ní. To chce statečnost a pokoru v jednom.

Zdroj: jump.cho.cz 

Zobrazeno 1982×

Komentáře

Káťa0

rezignují, pak začnou pouze parazitovat, nezáleží jim vůbec na ničem a nabízenou pomoc (návrat do reality) naprosto odmítají.Co je pak pomocí? Stále je udržovat v tomto stavu a vkládat do nich další peníze, starat se o ně a říkat o sobě, jak tím sloužím Kristu a jak jsem vlastně "dobrý" křesťan?(dokážu tím jen to, že jejich stav se naprosto nezmění... Nebo se snažit o jejich resocializaci, návrat do společnosti, návrat do práce, do domu, namotivovat je, dát jim naději.. není tohle přesně ta pomoc,ikdyž ne doslovná jako v příběhu o smaritánovi? Tohle píšu z vlastních zkušeností s prácí s bezdomovci...ale samozřejmě se můžu mýlit...:)

Káťa0

myslím, že Ježíš rozhodně může být sjednocen s bezdomovci, jelikož je v každém člověku, jen musíme rozlišovat, co je tím nápojem a potravou...

Zobrazit 12 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka