Denní zamyšlení s Písmem

22.8.2019

22. 8. 2019 0:00
Rubrika: Nezařazené

„…koho najdete, pozvěte na svatbu.“


„Potom řekl svým služebníkům: ‚Svatba je připravena, ale pozvaní nebyli jí hodni; jděte tedy na rozcestí, a koho najdete, pozvěte na svatbu.“/Mt 22,8-9/

Boží spása je určena pro všechny. Bůh touží po tom, aby byl každý člověk spasen.

1. čtení: Sd 11,29-39a
žalm: Žl 40
evangelium: Mt 22,1-14

 

Zobrazeno 331×

Komentáře

Matonick

Text dnešního Matoušova evangelia byl určen především pro křesťany z židů. Je o králi, který připravuje svatební hostinu pro svého syna. V Ježíšově podobenství tedy jde o svatbu mezi Kristem jako Ženichem a Církví jako nevěstou. Věčnost v nebi je přirovnána ke svatebnímu veselí, kde všichni, kdo ve víře odešli z tohoto světa, se budou radovat s Kristem a z Krista. Svatba je zde symbolem nebe, věčného života s Kristem. Bůh je štědrý král, který zve. Zve stále a zve všechny, aby měli účast na svatební radosti a veselí. Touží po tom, aby se jeho hodovní síň naplnila stolovníky. Aby všichni měli podíl na jeho království. Je vytrvalý a trpělivý. Jeho pozvání patří skutečně každému. Mně i tobě. Bylo nabídnuto nejen židům,ale i pohanům a ti přicházejí.

Matonick

Nenechá se odradit, když někteří odmítají. Vše je připraveno. Každý může najít místo u svatební tabule. Přijmeme toto pozvání? Oblékneme si čisté roucho víry, abychom dokázali projevovat věrnost Pánu, vnímat Boží vůli a mohli vstoupit do nového života? Boží spása je určena pro všechny. Bůh touží po tom, aby byl každý člověk spasen.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka