Denní zamyšlení s Písmem

3.10.2019

3. 10. 2019 0:00
Rubrika: Nezařazené

„Neberte si měšec ani mošnu ani obuv.“


„Potom určil Pán ještě sedmdesát jiných a poslal je před sebou po dvou do každého města i místa, kam měl sám jít. … Neberte si měšec ani mošnu ani obuv. S nikým se na cestě nepozdravujte.“          /Lk 10,1.4/
 

Zítřejší den je v Božích rukou. Nemá smysl si o něj dělat zbytečnou starost. Důvěřujme Bohu.
 

1. čtení: Neh 8,1-12
žalm: Žl 19
evangelium: Lk 10,1-12

Sdílet

Komentáře

Matonick Dnešní úryvek z Lukášova evangelia nám vypravuje o tom, jak Ježíš před sebou vyslal už víc jak sedmdesát učedníků, aby hlásali Boží království všude tam, kam chtěl zavítat později on sám. Při plnění tohoto náročného poslání ocitnou se učedníci v opravdu nebezpečných situacích: „Jděte! Posílám vás jako ovce mezi vlky…(Lk 10,3). Nelze tedy tak docela tvrdit, že by Ježíš je jakoby uklidňoval, aby si nedělali zbytečné starosti, že vše je v Božích rukou a že stačí jen důvěřovat Bohu. Z řečeného vyplývá, že Ježíš je spíše varuje, aby si dávali pozor a konali své poslání pokojně a bez použití násilných způsobů.

Matonick Být jako ovce mezi vlky ukazuje na potřebu notné dávky trpělivosti, opatrnosti a tichosti, kterou se učedníci musí obrnit především v okamžicích odmítnutí, nebo dokonce pronásledování. Tedy já si myslím, že bychom si i my dnes měli pokusit dát si pozor, abychom se zbytečně nevystavovali odvetám od těch, kteří nás křesťany nemají rádi.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka