Denní zamyšlení s Písmem

5.11.2019

5. 11. 2019 0:00
Rubrika: Nezařazené

"...přinuť je ať přijdou...“


"Pán řekl služebníku: ‚Vyjdi za lidmi na cesty a k ohradám a přinuť je, ať přijdou, aby se můj dům naplnil. "         /Lk 14,23/
 

Přestože Láska je tichá, je zároveň i nejnaléhavější.
Bůh je dokonalý gentleman a ponechává člověku svobodu. Láska nás ale nutí jít za Ním a nechat se sytit Jeho milosrdenstvím.
 

1. čtení: Rim 12,5-16
žalm: Žl 131
evangelium: Lk 14,15-24

Zobrazeno 305×

Komentáře

Matonick

V Lukášově evangeliu Ježíš vypráví podobenství, které má připomenout naléhavost odpovědi na Pánovo pozvání k velkolepé hostině. Připravený hodovní stůl zřejmě ukazuje na blížící se velikonoční hostinu pro učedníky před Ježíšovým umučením i na hostinu v Božím království (srov. Lk 22,7n). Je-li vše připraveno, a pozvání je činěno z lásky Pána k pozvaným, pak stačí být pouze ochotný přijít. Je snadné se pod nějakou záminkou z účasti na hostině vymluvit. Mnozí upřednostňují jiné hodnoty. O nich však jinde Ježíš říká, že nejsou hodni Božího království.

Matonick

Na místa těch, kdo pozvání lehkovážně odmítli, rychle přicházejí další. Nikdo je přicházet nutit nemusí. Přijdou odevšad svobodně a usednou za stůl v Božím království. Takovou nabídku, která se na základě Pánova milosrdenství nabízí každému člověku, je třeba přijmout. Avšak nikdo z těch, kdo tuto velkorysou nabídku odmítnou (srov. Lk 14,24), nebude smět okusit věčnou radost.

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka