Denní zamyšlení s Písmem

26.11.2009

26. 11. 2009 0:00
Rubrika: O Slově na den

1Kor 12,12-27 Tak jako tělo je jedno, ale má mnoho údů, a jako všecky údy těla jsou jedno tělo, ač je jich mnoho, tak je to i s Kristem.


13Neboť my všichni, ať Židé či Řekové, ať otroci či svobodní, byli jsme jedním Duchem pokřtěni v jedno tělo a všichni jsme byli napojeni týmž Duchem. 14Tělo není jeden úd, nýbrž mnoho údů. 15Kdyby řekla noha: „Protože nejsem ruka, nepatřím k tělu,“ tím by ještě nepřestala být částí těla. 16A kdyby řeklo ucho: „Protože nejsem oko, nepatřím k tělu,“ tím by ještě nepřestalo být částí těla. 17Kdyby celé tělo nebylo než oko, kde by byl sluch? A kdyby celé tělo nebylo než sluch, kde by byl čich? 18Ale Bůh dal tělu údy a každému z nich určil úkol, jak sám chtěl. 19Kdyby všechno bylo jen jedním údem, kam by se podělo tělo? 20Ve skutečnosti však je mnoho údů, ale jedno tělo. 21Oko nemůže říci ruce: „Nepotřebuji tě!“ Ani hlava nemůže říci nohám: „Nepotřebuji vás!“ 22A právě ty údy těla, které se zdají méně významné, jsou nezbytné, 23a které pokládáme za méně čestné, těm prokazujeme zvláštní čest, a neslušné slušněji zahalujeme, 24jak to naše slušné údy nepotřebují. Bůh zařídil tělo tak, že přehlíženým údům dal hojnější čest, 25aby v těle nedošlo k roztržce, ale aby údy shodně pečovaly jeden o druhý. 26Trpí-li jeden úd, trpí spolu s ním všechny. A dochází-li slávy jeden úd, všechny se radují spolu s ním. 27Vy jste tělo Kristovo, a každý z vás je jedním z jeho údů.


Pro setkání s Ježíšem nemusíš často chodit nijak daleko. Možná Tě to nepříjemně překvapí, ale setkáváš se s ním docela často. Ve všech těch, kteří jsou s Tebou spojeni křtem. Možná ve Tvé rodině, v sourozencích, rodičích, překvapivě i ve svém faráři, lidech v kostele...všiml/la sis ho někdy?

ZDROJ: jump.cho.cz

Zobrazeno 1175×

Komentáře

akrimka

řekla bych, že určitě....spousta američanů a američanek :-)

Zobrazit 1 komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka