Denní zamyšlení s Písmem

2. 9. 2010

2. 9. 2010 0:00
Rubrika: O Slově na den

Hle, já učiním v Izraeli něco takového, že bude znít v obou uších každému, kdo o tom uslyší.


1Mládenec Samuel vykonával službu Hospodinovu pod dohledem Élího. V těch dnech bylo Hospodinovo slovo vzácné, prorocké vidění nebylo časté. 2Jednoho dne ležel Élí na svém místě. Oči mu začaly pohasínat, takže neviděl. 3Boží kahan ještě nezhasl a Samuel ležel v Hospodinově chrámě, kde byla Boží schrána. 4Hospodin zavolal na Samuela. On odpověděl: „Tu jsem.“ 5Běžel k Élímu a řekl: „Tu jsem, volal jsi mě.“ On však řekl: „Nevolal jsem, lehni si zase.“ Šel si tedy lehnout. 6Ale Hospodin zavolal Samuela znovu. Samuel vstal, šel k Élímu a řekl: „Tu jsem, volal jsi mě.“ On však řekl: „Nevolal jsem, můj synu, lehni si zase.“ 7Samuel ještě Hospodina neznal a Hospodinovo slovo mu ještě nebylo zjeveno. 8A znovu, potřetí, zavolal Hospodin Samuela. On vstal, šel k Élímu a řekl: „Tu jsem, volal jsi mě.“ Tu Élí pochopil, že mládence volá Hospodin. 9I řekl Élí Samuelovi: „Jdi si lehnout; jestliže tě zavolá, řekneš: Mluv, Hospodine, tvůj služebník slyší.“ Samuel si tedy šel lehnout na své místo. 10A Hospodin přišel, stanul a zavolal jako předtím: „Samueli, Samueli!“ Samuel odpověděl: „Mluv, tvůj služebník slyší.“ 11Hospodin řekl Samuelovi: „Hle, já učiním v Izraeli něco takového, že bude znít v obou uších každému, kdo o tom uslyší. 12Onoho dne uvedu na Élího všechno, co jsem ohlásil jeho domu, od začátku až do konce.

/1Sam 3,1-10/

Z textu je zřejmé, že Samuel už nějaký čas sloužil v chrámě Hospodinově a teprve později jej Hospodin povolává. Do té doby Samuel čekal a byl připraven slyšet. Možná jsi na tom také tak. Čekáš a stojíš o to, aby Tě Hospodin povolal. Možná máš ještě nějaký čas „jen“ žít v Boží blízkosti a nechat se jím proměňovat, než Tě Bůh skutečně povolá konkrétním životním povoláním a možná, že Bůh Tě již nějaký čas volá, jenže jinak, než sis to představoval/a, stejně jako Samuel.

zdroj: jump.cho.cz

Zobrazeno 1135×

Komentáře

pmichal

Tohle místo mě už jako dospívajícího chlapce hodně oslovilo - dokonce jsem pod tím vlivem napsal básničku - možná ji mám i na blogu na Signálech.

Ester

....a možná, že Bůh Tě již nějaký čas volá, jenže jinak, než sis to představoval/a, stejně jako Samuel....

akrimka

slyšet Hospodinův hlas, to chce ztišit se...vnitře ne naklonit k Bohu...je to někdy těžké, hlavně při nějqakém důležitém rozhodování

Zobrazit 3 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Nejnovější

Archiv

Autor blogu Grafická šablona Ondřej Válka